Angelika

Dodane przez: Niania na miarę

Dane osobowe:

  1. Wiek: 22 lata
  2. Kierunek studiów: Pedagogika , specjalizacja- Edukacja i terapia osób z autystycznego spektrum zaburzeń
  3. Lokalizacja: Gdańsk
  4. Doświadczenie w opiece nad dziećmi od 2 roku życia

Jestem studentką studiów magisterskich na Uniwersytetu Gdańskim. Moją karierę zawodową wiąże z dziećmi, stąd wybrany przeze mnie kierunek. Staram się rozwijać i poszerzać swoje kompetencje i umiejętności z zakresu pedagogiki. Przeszłam kursy: Język Migowy, Ruch Rozwijający wg Weroniki Sherborne, Trening Umiejętności Poznawcze.

Moja przygoda z opieką nad dziećmi rozpoczęła się już od najmłodszych lat szkolnych, kiedy pomagałam młodszym rocznikom w odrabianiu prac domowych na świetlicy szkolnej, co kontynuowałam aż do liceum. W czasie studiów byłam wolontariuszem w przedszkolu, gdzie prowadziłam zajęcia dydaktyczne oraz prowadziłam świetlicę. Przez dłuższy czas miałam również pod opieką swoje siostrzenice. Czasami opiekowałam się dziećmi znajomych.

Jestem osobą energiczną, pomysłową, kreatywną, cierpliwą i odpowiedzialną. W pracy z dziećmi istotne jest dla mnie podejście indywidualne do każdego dziecka, by w jak najlepszym stopniu rozwijać jego potencjał. Podczas spędzania czasu z dziećmi staram się stosować poznane za studiach metody pracy z nimi. Takie jak muzykoterapia, arteterapia, choreoterapia itp. Najważniejsze jest dla mnie edukowanie dzieci poprzez przyjazne dla nich metody, takie jak chociażby zabawa.

Moje zainteresowania to metody komunikacji alternatywnej, wszelkie spektra zaburzeń psychicznych, neurologopedia, wyrażanie siebie w sposób artystyczny oraz produkcję kinematograficzne. Należę do ludzi przyjaźnie usposobionych, uśmiechniętych i zawsze chętnych do pomocy. Łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi, posiadam dużą cierpliwość.