Karolina

Dodane przez: Niania na miarę

Dane osobowe:

  1. Wiek: 25 lat
  2. Kierunek studiów: Pedagogika Wczesnej Edukacji
  3. Lokalizacja: Sopot i Gdańsk
  4. Doświadczenie w opiece nad dziećmi od 10 miesiąca życia

Doświadczenie w opiece nad dziećmi zaczęłam zdobywać opiekując się młodszą siostra oraz kuzynostwem.

W gimnazjum byłam wolontariuszką w pobliskiej szkole podstawowej- dokładnie w świetlicy szkolnej. Moim obowiązkiem była pomoc uczniom w lekcjach i odrobieniu prac domowych. Jeśli miałam czas prowadziłam zabawy oraz zajęcia plastyczne.

W szkole średniej pracowałam z dziećmi z podstawówki jako korepetytor z matematyki. W głębi duszy od zawsze wiedziałam, że chce pracować z dziećmi i korepetycje mnie jedynie w tym utwierdziły.

Zaczynając studia Pedagogiczne rozpoczęłam pracę w żłobku jako opiekun. Nastepnie swoje doświadczenie wzbogaciłam w przedszkolu. W obu tych miejscach prowadziłam kalendarz ‚Dni Nietypowych’, które pomagały mi w tematyce organizacji zajęć dla dzieci np. pieczenie ciast, wykonywanie pocztówek, które potem wysyłaliśmy do rodziców na poczcie czy prezentów na dzień rodzeństwa z kolorowej soli.

Obecnie pracuję w Alternatywnym Domowym Żłobku, gdzie skupiamy się na bliskości i wolności dziecka, spędzamy możliwie najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Koncentrujemy się głównie na rozwijaniu samodzielności oraz wspieraniu dzieci w wyrażaniu emocji, które nasze maluchy przeżywają w grupie. Mamy też czas na rozwijanie motoryki małej i zajęcia sensoryczne (farbowanie i malowanie kolorową pianką do golenia, gniotki z balonów, malowanie balonami napełnionymi wodą, malowanie ciałem, farbowanie tkanin, własnoręcznie wspólnie robione z dzieciakami płyty sensoryczne).

Spędzając czas z dziećmi lubię kreatywne zabawy plastyczne, taniec, gry planszowe od najmłodszych lat dziecka oraz spacery nie zwracając na pogodę- moim zdaniem nie ma złej pogody na spacer.

Jestem przeciwniczką spędzania czasu przed telewizorem, tabletem czy telefonem. Zamiast tego zachęcam dzieci do czytania książek, zabawy w ‚Bazę’, zrobienia wspólnie kolacje czy pójścia na spacer, żeby puszczać gigantyczne bańki mydlane.