Luiza

Dodane przez: Niania na miarę

Dane osobowe:

  1. Wiek: 21 lat
  2. Kierunek studiów: w trakcie wyboru
  3. Lokalizacja: Ochota, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Magdalenka
  4. Doświadczenie w opiece nad dziećmi od 6 miesiąca życia

Mimo, że jestem jedynaczką, od zawsze otaczała mnie gromadka małych dzieci z rodziny. Chociaż zastanawiam się czy  może nie było odwrotnie i to ja otaczałam się dziećmi

 

Mój kontakt z dziećmi zaczynał się od opieki i zabawy pod okiem odpowiedzialnych rodziców by wreszcie przeistoczył się w pełnowymiarową pracę, w której odpowiedzialność za dziecko spoczywało w moich rękach. Zawodowo miałam pod opieką trójkę cudownych dzieci w wieku od  4 do 16 miesięcy.

 

Lubię patrzeć na świat oczami dzieci- poznawać je, pomagać im się rozwijać. Od zawsze lubiłam odpowiadać na setki dociekliwych pytań zadawanych przez maluchy, uczyć  je nowych rzeczy i przy okazji… uczyć się także od nich. Moim zdaniem te małe istotki naprawdę są w stanie wiele nas nauczyć.

 

Każde dziecko jest inne, więc indywidualnie dobieram zabawy i podejście. Dostosowuję się do jego zainteresowań. Mogę spacerować, pływać, grać w piłkę, gry planszowe, cały dzień gotować na zabawkowej kuchence i „pić” herbatę z jednego z pustych kubków zastawy malucha  lub nucić jego ulubioną kołysankę do snu.

 

Z natury jestem bardzo ciepłą osobą i ponad wszystko cenię sobie uczucia dzieci. Szybko się przywiązuje i choć nie jestem rodzicem staram się traktować swoje dzieciaki dla których jestem nianią tak, jakbym sama chciała by traktowano moje. Otwieram serce na wszystkie dzieciaki i służę pomocą