Wiktoria

Dodane przez: Niania na miarę

Dane osobowe:

  1. Wiek: 19 lat
  2. Kierunek studiów: Transport
  3. Lokalizacja: Gdańsk, Sopot
  4. Doświadczenie w opiece nad dziećmi od 6 miesiąca życia
Jestem studentką I roku Transportu na Politechnice Gdańskiej. Wcześniej, w szkole średniej uczęszczałam do klasy humanistycznej. Zdecydowałam się jednak „rzucić się na głęboką wodę”, próbując swoich sił na Politechnice. Od zawsze bowiem fascynowała mnie motoryzacja i transport, a zwłaszcza spedycja, w której moim zdaniem nie brakuje ciekawych wyzwań i możliwości rozwoju.
 
Pierwsze doświadczenie w opiece nad dziećmi nabierałam dzięki mojemu rodzeństwu. Mam bowiem dwóch młodszych braci (obecnie mają 14 i 8 lat). Zawsze chętnie zajmowałam się także młodszym kuzynostwem.
 
Posiadam także doświadczenie w pracy jako opiekunka. W zeszłym roku zajmowałam się 2,5-letnią dziewczynką. Do moich obowiązków należało kreatywne zajmowanie wolnego czasu, czytanie książek, spacery, karmienie, a także pomoc w domu podczas drzemek.
 
Jestem zwolenniczką spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, oczywiście  o ile pozwala na to pogoda. Gry, rysowanie oraz możliwość pokazywania dziecku świata jeszcze przez nie nie odkrytego sprawia mi sporo przyjemności. Bardzo ważna jest dla mnie rozmowa z dzieckiem, nawiązanie z nim jak najlepszego kontaktu. Nie chciałabym, aby dziecko traktowało mnie jako nianię na określony czas. Chciałabym, aby miało we mnie przyjaciela, osobę której może zaufać i czuć się bezpiecznie.
 
Jeżeli chodzi o mnie, to mogę się określić jako osobę cierpliwą, kreatywną i odpowiedzialną. Nie boję się nowych wyzwań, potrafię odnaleźć się w różnych sytuacjach oraz szybko podejmować decyzje, co przy opiece nad dziećmi jest moim zdaniem niezbędne